Alt-Fel.ro


Programul principalelor institutii de spectacole din Bucuresti in perioada 15-21 februarie:

Teatrul National Bucuresti

Sala Amfiteatru:

marti, 16 februarie, ora 19.00 - "Inima de caine", dupa Mihail Bulgakov;

miercuri, 17 februarie, ora 19.00 - "Regina mama" de Manlio Santanelli;

joi, 18 februarie, ora 19.00 - "O noapte furtunoasa" de O.L.Caragiale;

vineri, 19 februarie, ora 19.00 - "Egoistul" de Jean Anouilh;

sambata, 20 februarie, ora 11.00 - "Inca-i bine!" de Rodica Popescu Bitanescu;

sambata, 20 februarie, ora 19.00 - "Tartuffe" de Moliere.

Sala Atelier:

marti, 16 februarie, ora 19.00 - "Dulcea pasare a tineretii" de Tennessee Williams;

miercuri, 17 februarie, ora 19.00 - "Tectonica sentimentelor" de Eric-Emmanuel Schmitt;

joi, 18 februarie, ora 19.00 - "Cinci femei de tranzitie" de Rodica Popescu Bitanescu;

vineri, 19 februarie, ora 19.00 - "Legenda Marelui Inchizitor" dupa Feodor Dostoievski;

sambata, 20 februarie, ora 19.00 - "Sapte dintr-o lovitura" de Lia Bugnar;

duminica, 21 februarie, ora 19.00 - "Camerista" dupa Hermann Broch.

Sala Mare:

miercuri, 17 februarie, ora 19.00 - "Burghezul gentilom", dupa J.P. Moliere;

joi, 18 februarie, ora 19.00 - "Burghezul gentilom", dupa J.P. Moliere;

vineri, 19 februarie, ora 19.00 - "Comedia norilor" dupa Aristofan;

sambata, 20 februarie, ora 19.00 - "Don Quijote", dupa Miguel de Cervantes;

duminica, 21 februarie, ora 19.00 - "Toti fiii mei" de Arthur Miller.

Sala 99:

miercuri, 17 februarie, ora 11.00 - "Ziua perfecta" de Antoaneta Zaharia;

duminica, 21 februarie, ora 11.00 - Teatrul National pentru Copii;

duminica, 21 februarie, ora 19.00 - "Cu usile inchise" de Jean Paul Sartre.

Teatrul Mic:

joi, 18 februarie, ora 19.00 - "Portretul doamnei T";

vineri, 19 februarie, ora 19.00 - "Doamna noastra din Pascaqoula";

sambata, 20 februarie, ora 19.00 - "Cum iubeste cealalta jumatate";

duminica, 21 februarie, ora 19.00 - "Cum gandeste Amy".

Teatrul Foarte Mic:

joi, 18 februarie, ora 19.00 - "Daca n-ai mai fi";

vineri, 19 februarie, ora 19.00 - "Daca n-ai mai fi";

sambata, 20 februarie, ora 19.00 - "mady-baby.edu";

duminica, 21 februarie, ora 19.00 - "Interzis sub 18 ani".

Teatrul Bulandra:

Sala Toma Caragiu:

miercuri, 17 februarie, ora 19.00 - "Richard al III-lea se interzice", regia Catalina Buzoianu;

vineri, 19 februarie, ora 18.30 "Oblomov", regia Alexandru Tocilescu.

Teatrul Nottara:

Sala Horia Lovinescu:

marti, 16 februarie, ora 19.30 - "Hangita" de Carlo Goldoni,

joi, 18 februarie, ora 19.30 - Teatrul "George Ciprian", Buzau - "Playboy in timpul liber", dupa Victoria si Sirena, de Aleksabdr Galin;

vineri, 19 februarie, ora 19.00 - "Batranul" de Maxim Gorki;

sambata, 20 februarie, ora 19.00 - "39 de trepte", regia Petre Bokor, premiera;

duminica, 21 februarie, ora 19.00 - "Opera de trei parale" de Bertlot Brecht.

Sala George Constantin:

miercuri, 17 februarie, ora 19.30 - "Romantiosii" de Edmond Rostand;

joi, 18 februarie, ora 19.30 - "Ai toata viata inainte!" dupa roman Gary;

vineri, 19 februarie, ora 19.30 - "Uzina de placeri S.A." de Valentin Nicolau;

sambata, 20 februarie, ora 19.30 - "De trei ori dragoste", regia Ulrike Dopfer;

duminica, 21 februarie, ora 11.00 - Atelier de creatie;

duminica, 21 februarie, ora 19.30 - "Vizitatorul" de Eric Emmanuel Schmitt.

Teatrul Odeon:

miercuri, 17 februarie, ora 19.00 - "Cata speranta", regia Radu Afrim;

joi, 18 februarie, ora 19.00 - "Marchizul de Sade", regia Beatrice Rancea;

vineri, 19 februarie, ora 19.00 - "In container", regia Cristian Ban;

sambata, 20 februarie, ora 19.00 - "Cata speranta", regia Radu Afrim;

duminica, 21 februarie, ora 19.00 - "Cata speranta", regia Radu Afrim.

Teatrul Metropolis:

luni, 15 februarie, ora 19.00 - "Sfarsit de partida", de Samuel Beckett, regia Alexandru Tocilescu;

marti, 16 februarie, ora 19.00 - "Sfarsit de partida", de Samuel Beckett, regia Alexandru Tocilescu;

miercuri, 17 februarie, ora 19.00 - "Azilul de noapte" de Maxim Gorki, regia Mircea Marin;

joi, 18 februarie, ora 19.00 - "Fantoma, dragostea mea!", de Noel Coward, regia Serban Puiu;

sambata, 20 februarie, ora 19.00 - "Crima la Howard Johnson" de Ron Clark si Sam Bobrick, regia Emanuel Parvu;

duminica, 21 februarie, ora 19.00 - "Buzunarul cu paine", de Matei Visniec.

Teatrul Act:

joi, 18 februarie, ora 19.00 - "Flori, filme, fete sau baieti" de Mimi Branescu, regia Vlas Massaci;

vineri, 19 februarie, ora 19.00 - "The shape of things" (forma lucrurilor) de Neil LaBute, regia Vlad Massaci;

sambata, 20 februarie, ora 19.00 - "The shape of things" (forma lucrurilor) de Neil LaBute, regia Vlad Massaci.

Sursa: MEDIAFAX


Alt-Fel.ro © 2020