Alt-Fel.ro


Programul principalelor institutii de spectacole din Bucuresti in perioada 8 - 14 februarie:

Teatrul Act:

* luni, 8 februarie, ora 19.00 - “Acasa la tata”, de Mimi Branescu, regia Alexandru Dabija;
* marti, 9 februarie, ora 19.00 - “Acasa la tata”, de Mimi Branescu, regia Alexandru Dabija;
* miercuri, 10 februarie, ora 19.00 - “Acasa la tata”, de Mimi Branescu, regia Alexandru Dabija.

Teatrul Odeon:

* luni, 8 februarie, ora 19.00 - “Sentimientos”, dans flamenco;
* marti, 9 februarie, ora 19.00 - “Sentimientos”, dans flamenco;
* miercuri, 10 februarie, ora 19.00 - “Sentimientos”, dans flamenco.

Teatrul National Bucuresti, Sala Mare:

* marti, 9 februarie, ora 19.00 - “Comedia Norilor”, dupa Aristofan, regia Dan Tudor;
* miercuri, 10 februarie, ora 19.00 - “Don Quijote”, de Miguel de Cervantes, regia Dan Puric;
* joi, 11 februarie, ora 19.00 - “Molto gran’ impressione”, de Romulus Vulpescu, regia Dan Tudor;
* vineri, 12 februarie, ora 19.00 - “Eduard al III-lea”, dupa William Shakespeare, regia Alexandru Tocilescu;
* sambata, 13 februarie, ora 19.00 - “Toti fiii mei”, de Arthur Miller, regia Ion Caramitru;
* duminica, 14 februarie, ora 11.00 - “Sanziana si Pepelea”, dupa Vasile Alecsandri, regia Dan Tudor;
* duminica, 14 februarie, ora 19.00 - “Ivan Turbinca”, dupa Ion Creanga, regia Ion Sapdaru.

Sala Amfiteatru:

* marti, 9 februarie, ora 19.00 - “Neintelegerea”, de Albert Camus; regia Felix Alexa;
* miercuri, 10 februarie, ora 19.00 - “Egoistul”, de Jean Anouilh, regia Radu Beligan;
* joi, 11 februarie, ora 19.00 - “Iubiri interzise”, de Yukio Mishima, regia Issey Takizawa;
* vineri, 12 februarie, ora 19.00 - “Sambata, duminica, luni”, de Eduardo de Filippo, regia Dinu Cernescu;
* sambata, 13 februarie, ora 19.00 - “Sinucigasul”, de Nikolai Erdman, regia Felix Alexa;
* duminica, 14 februarie, ora 19.00 - “Cinci femei de tranzitie”, de Rodica Popescu Bitanescu.

Sala Atelier:

* marti, 9 februarie, ora 19.00 - “Sonata pentru saxofon si Eva”, de Eugen serbanescu, regia Mihai Manolescu;
* miercuri, 10 februarie, ora 19.00 - “Jocul Ielelor”, de Camil Petrescu, regia Claudiu Goga;
* joi, 11 februarie, ora 19.00 - “Lectia”, de Eugene Ionesco, regia Horatiu Malaele;
* vineri, 12 febuarie, ora 19.00 - “Legenda Marelui Inchizitor”, dupa Feodor Dostoievski, regia Radu Penciulescu;
* sambata, 13 februarie, ora 19.00 - “Randez-vous”, de Tudor Musatescu, regia Victor Moldovan;
* duminica, 14 februarie, ora 19.00 - “Tectonica sentimentelor”, de Eric Emmanuel Schmitt, regia Nicolae Scarlat.

Sala 99:

* duminica, 14 februarie, ora 11.00 - “Teatrul national pentru copii”, regia Marian Ralea.

Teatrul Bulandra, Sala “Toma Caragiu”:

* marti, 9 februarie, ora 18.30 - “Crima si pedeapsa”, dupa Feodor Dostoievski, regia Yuriy Kordonskiy;
* miercuri, 10 februarie, ora 18.30 - “Crima si pedeapsa”, dupa Feodor Dostoievski, regia Yuriy Kordonskiy;
* vineri, 12 februarie, ora 19.00 - “Mascariciul”, de A.P.Cehov, regia Horatiu Malaele;
* sambata, 13 februarie, ora 19.00 - “Mascariciul”, de A.P.Cehov, regia Horatiu Malaele;
* duminica, 14 februarie, ora 19.00 - “Scaunele”, de Eugene Ionesco, regia Felix Alexa.

Teatrul Mic:

* joi, 11 februarie, ora 19.00 - “Cum iubeste cealalta jumatate”, de Alan Ayckbourn, regia Sanda Manu;
* vineri, 12 februarie, ora 19.00 - “Colonia ingerilor”, de stefan Caraman, regia Nona Ciobanu;
* sambata, 13 februarie, ora 19.00 - “Portretul doamnei T”, de Ana Maria Bamberger, regia Liana Ceterchi;
* duminica, 14 februarie, ora 19.00 - “Furtuna”, dupa William Shakespeare, regia Catalina Buzoianu.

Teatrul Foarte Mic:

* miercuri, 10 februarie, ora 19.00 - “Daca n-ar mai fi”, de Florian Zeller - premiera, regia Carmen Vestemeanu;
* joi, 11 februarie, ora 19.00 - “Ma tot duc”, dupa William Shakespeare;
* vineri, 12 februarie, ora 19.00 - “Interpretul”, de Tristan Bernard, regia Radu Gheorghe;
* sambata, 13 februarie, ora 19.00 - “COOLori”, de Peca stefan, regia Diana Iliescu;
* duminica, 14 februarie, ora 20.30 - “Sado-maso Blues Bar”, de Maria Manolescu, regia Gianina Carbunariu.

Teatrul Nottara, Sala “Horia Lovinescu”:

* luni, 8 februarie, ora 19.00 - “Blocati in dormitor”, de John Tobias, regia Dan Tudor;
* joi, 11 februarie, ora 19.00 - “Operele complete ale lui WLM sXPR”, de J. Borgeson, A. Long, D. Singer, regia Petre Bokor;
* vineri, 12 februarie, ora 19.00 - “39 de trepte”, regia Petre Bokor;
* sambata, 13 februarie, ora 19.00 - “Scandal la opera!”, de Ken Ludwig, regia Petre Bokor;
* duminica, 14 februarie, ora 19.00 - “Opera de trei parale”, de Bertolt Brecht, regia Diana Lupescu.

Sala “George Constantin”:

* miercuri, 10 februarie, ora 19.30 - “Momaia”, cu Nicolae Urs;
* joi, 11 februarie, ora 19.30 - “Ritmuri”, regia Diana Lupescu;
* vineri, 12 februarie, ora 19.30 - “Ai toata viata inainte!”, dupa Roman Gary, regia Alina Rece;
* sambata, 13 februarie, ora 19.30 - “Vizitatorul”, de Eric Emmanuel Schmitt, regia Claudiu Goga;
* duminica, 14 februarie, ora 11.00 - Atelier de creatie;
* duminica, 14 februarie, ora 19.30 - “in Piata Vladimir”, de Ludmila Razumovskaia, regia Petru Hadarca.

Sursa: MEDIAFAX


Alt-Fel.ro © 2019